Organy Schlaga festiwalowo

Przez pięć lipcowych wieczorów w naszym Kościele Pokoju i w Kościele Ewangelickim pw. Św. Zbawiciela w Wałbrzychu będzie można usłyszeć organy firmy Schlag&Söhne. W 1869 r.

Christian Schlag założył w Świdnicy fabrykę organów, w której powstało ponad tysiąc instrumentów i która działała do kryzysu gospodarczego w latach 20. XX wieku. Zachowało się 700 organów, które można usłyszeć m.in. w Meksyku i w RPA.

– Odznaczają się one bardzo miękkim brzmieniem, co odróżnia je od instrumentów innych ówczesnych firm, takich jak Sauer czy Steinmeyer – opowiada Zuzanna Bator, dyrektor artystyczny festiwalu organizowanego przez Fundację Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit.

– Zależy nam, żeby upowszechniać wiedzę o tej firmie znanej na całym świecie. Chcemy także stworzyć ośrodek przyciągający melomanów i entuzjastów organów piszczałkowych.

II Schlag Organ Festival zainauguruje koncert organistki Natalii Zanni-Lewandowskiej w Kościele Pokoju, w niedzielę 9 lipca o g.18.30. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest bezpłatny. Szczegóły: www.chorda-auxit.pl

Book your tickets

Translate »

Uprzejmie informujemy, że dnia 1.10.2017. – niedziela, Kościół Pokoju w Świdnicy będzie nieczynny dla zwiedzających że względu na organizację koncertu Zespołu Śląsk w ramach jubileuszu 500lat reformacji.
Za utrudnienia przepraszamy.


We kindly inform you that on Sunday the 1st of September 2017 the Church of Peace in Świdnica will be closed to visitors due to the jubilee concert of Zespół „Śląsk” (traditional polish folklore band from Silesia), as part of the 500th year celebration of the Reformation. We apologize for any inconvenience caused and invite all visitors to come to see the church in the days after the jubilee concert.