Życzenia od Dalajlamy

Już po raz drugi zostaliśmy zaszczyceni życzeniami noworocznymi od Jego Świątobliwości Dalajlamy XIV. Do życzeń zostały dołączone słowa Śantidewy, buddyjskiego mnicha i uczonego z VIII w.:

„Tak długo, jak długo trwa przestrzeń
I tak długo, jak żywe istoty pozostają,
Do tego czasu i ja będę trwać,
Aby rozproszyć nędzę świata.”
(Droga Bodhisattwy)

Nasz kontakt z Dalajlamą datuje się od 2016 roku: 21 września w Kościele Pokoju spotkali się przedstawiciele kościołów chrześcijańskich, judaizmu, islamu oraz buddyzmu, aby wspólnie podpisać Apel o Pokój. – Potrzebujemy szczególnego wysiłku, by budować wzajemny szacunek. Pojednanie i dialog to najlepszy sposób na zaprowadzenie pokoju. Pamiętajmy, że pokój rozpoczyna się we wnętrzu człowieka, musimy go odnaleźć przede wszystkim w sobie – mówił wówczas przywódca Tybetańczyków. Niech te słowa noblisty, nieustająco aktualne, będą dla nas drogowskazem na rozpoczynający się rok. Oby 2018 był czasem szacunku wobec drugiego człowieka.