Bądźmy razem

W Niedzielę Palmową, którą wkraczamy w czas Wielkiego Tygodnia, również będziemy z Wami: 5 kwietnia o godz.10.00. zapraszamy na nabożeństwo, które poprowadzi ks. Paweł Meler.

To już trzecie wspólne spotkanie. Poprzednie, zgodnie z Waszymi sugestiami, zostało przedłużone oraz wzbogacone o pieśni. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie przesłane uwagi, także techniczne – staramy się brać je do serca i poprawiać jakość przekazu.

– Nasi parafianie oraz sympatycy już się przyzwyczaili, że w niedziele o dziesiątej siadają przed monitorami. Jeden ze starszych parafian poprosił nawet wnuczkę, żeby nauczyła go obsługi laptopa, bo także chce brać udział w nabożeństwach – opowiada ks. bp Waldemar Pytel.

– Dziękujemy wszystkim, którzy są z nami w tym trudnym czasie. Wobec obecnych, bardziej zaostrzonych ograniczeń, tym bardziej zachęcam, abyśmy korzystali z tej bezpiecznej formy bycia razem – dodaje proboszcz Kościoła Pokoju.

W minioną niedzielę w katedrze rzymskokatolickiej we Wrocławiu brał także udział w modlitwie ekumenicznej o oddalenie epidemii. Inicjatywa wyszła od trzech biskupów kościołów chrześcijańskich: abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego Kościoła rzymskokatolickiego, bp. Włodzimierza Juszczaka, biskupa eparchii wrocławsko-gdańskiej Kościoła greckokatolickiego oraz bp. Waldemara Pytla, zwierzchnika diecezji wrocławskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego.

– Czas, który przeżywamy to ogromne wyzwanie dla naszej wiary i zaufania Panu Bogu – mówią hierarchowie.

Print your tickets