Czas lęków, czas radości

W trosce o parafian nabożeństwa w czasie świąt nadal będą odbywały się online – zapowiada ks. bp Waldemar Pytel. – Nie chcę zdradzać szczegółów, ale zapewniam, że nabożeństwa w naszym kościele będą wzbogacone o elementy wizualne i muzyczne, które podkreślą doniosłość tego czasu.

W Wielki Czwartek o godz. 18 na naszej stronie będziemy transmitować nabożeństwo z kościoła Zbawiciela w Zielonej Górze. W Wielki Piątek o godz.10 biskup Pytel poprowadzi nabożeństwo w Kościele Pokoju. Tego samego dnia o godz. 17 zachęcamy do śledzenia w TVP2 transmisji z kościoła św. Mateusza w Łodzi. W Wielką Sobotę o g.21 obejrzymy nabożeństwo Wigilii paschalnej z kościoła św. Krzysztofa we Wrocławiu. Niedzielę Wielkanocną otworzy o godz. 10 nabożeństwo sprawowane w Kościele Pokoju wspólnie przez biskupa Pytela i ks. Pawła Melera. O godz. 13 TVP 3 będzie transmitować nabożeństwo z Goleszowa na Śląsku Cieszyńskim. Ta sama stacja przez cały dzień będzie przekazywać życzenia wszystkich biskupów Wrocławia dla Dolnoślązaków.

– Wielki Tydzień jest czasem szczególnej refleksji nad tajemnicą Krzyża, a Wielkanoc to wyzwolenie. W tym roku radość i nadzieja ze Zmartwychwstania splata się z wieloma obawami. Z powodu pandemii jesteśmy zamknięci w domach, często izolowani od bliskich, pełni niepewności. Łatwiej nam więc zrozumieć sytuację uczniów Jezusa, którzy także byli w lęku i w zamknięciu, dopóki nie usłyszeli:

„Pokój wam”. Bóg mówi do nas: „Nie lękaj się” i na te słowa w tym roku jesteśmy szczególnie wyczuleni. Oby dodały nam one sił w codziennych zmaganiach z kryzysem, jakiego obecnie doświadczamy – mówi biskup Pytel. W Wielki Piątek o godz.8.30 będzie gościem audycji na żywo „Rozmowa dnia” w Radiu Wrocław.

Print your tickets