Bach z jubileuszem

Lipiec to miesiąc, na który z wytęsknieniem czekają miłośnicy muzyki i Kościoła Pokoju. Festiwal Bachowski w tym roku obchodzi 25. urodziny, które będziemy świętować w gwiazdorskiej obsadzie.

Na dobry początek Bruno de Sá, młody sopranista obdarzonym unikatową, dwuipółoktawową skalą głosu. Andrzej Kwieciński w „Ruchu Muzycznym” napisał o nim: „Wspaniałej lekkości śpiewania w wysokim rejestrze mogłaby mu pozazdrościć niejedna śpiewaczka. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że nie jest on kontratenorem, czyli nie śpiewa falsetem.

To rzadki (1 na 30 tysięcy osób) przykład dorosłych mężczyzn, którzy nie przeszli mutacji głosu, dzięki czemu zachowali swoje chłopięce dyszkanty”. Brazylijczyk zaśpiewa z Capellą Cracoviensis pod batutą Jana Tomasza Adamusa, dyrektora artystycznego festiwalu.

Na inauguracyjnym koncercie w Kościele Pokoju 19 lipca usłyszymy m.in. Mozarta, Haydna i Glucka. Kościół będzie sceną aż siedmiu festiwalowych koncertów, podczas których wystąpią m.in. Marcin Masecki, Kristian Bezuidenhout, Robert Bachara oraz Ian Bostridge, słynny tenor, który nigdy nie uczęszczał o szkoły muzycznej, a za swoje dokonania otrzymał Order Imperium Brytyjskiego i jest honorowym członkiem Królewskiej Akademii Muzycznej. Karierę wokalną prowadził równolegle z naukową: studiował historię na uniwersytetach w Cambridge i Oksfordzkim (doktorat o znaczeniu magii w angielskim życiu publicznym). Bostridge zaśpiewa 27 lipca to, czym najbardziej zasłynął, czyli pieśni Franza Schuberta.

Tradycyjnie zapraszamy do Kościoła Pokoju również na dwa nabożeństwakantatowe, 21 i 28 lipca, gdzie muzyka i słowa kazania dopełniają się nawzajem. Szczegółowyprogram i bilety: bach.pl

Print your tickets