Zbiórka dla powodzian

Nasza parafia ewangelicko-augsburska w Świdnicy włączyła się w akcję pomocy na rzecz osób poszkodowanych w powodzi, którą organizuje Diakonia Polska.
Przeznaczamy na nią całą ofiarę z nabożeństwa 29 września w Kościele Pokoju oraz wszystkie wpłaty od darczyńców, które wpłyną do 10 października na konto parafii
PKO BP NR 88 1020 5138 0000 9602 0066 8673 z dopiskiem „Powódź”.
Zebraną kwotę przekażemy Diakonii, która wystosowała apel: „(…) Wielka woda pochłonęła już pierwsze ofiary śmiertelne, tysiące osób musiało zostać ewakuowanych z zalanych terenów, wielu straciło swoje domy i dorobek życia. Wiele miast i wsi zostało zalanych, uszkodzone lub zniszczone są domy, drogi, mosty, budynki użyteczności publicznej i inne obiekty infrastrukturalne. Są miejsca, w których tegoroczna powódź wyrządziła większe szkody niż w 1997 i 2010 r. (…) Już teraz wiemy, że usuwanie skutków tego kataklizmu będzie wymagało ogromnych nakładów i wieloletnich działań.
Dlatego w tych trudnych chwilach apelujemy o włączenie się w pomoc dla osób poszkodowanych przez tę powódź. Okażmy solidarność z tymi, którzy cierpią w wyniku szkód wyrządzonych przez ten żywioł. Każdy przekazany dar będzie świadectwem miłości bliźniego znajdującego się w potrzebie. Nawet najmniejsze wsparcie może się przyczynić do poprawy trudnej sytuacji mieszkańców zalanych terenów”.