28 października 1660 r. w krypcie rodowej w Kościele Pokoju został pochowany Daniel Czepko von Reigersfeld, barokowy mistyk i poeta. Dzieciństwo i młodość spędził w Świdnicy, gdzie jego ojciec był pastorem.
Po zakończeniu studiów medycyny i prawa w Lipsku i Strassburgu oraz podróży po Europie, powrócił do Świdnicy, gdzie zaangażował się w budowę społeczności ewangelickiej. Był aktywny w każdej fazie budowy Kościoła Pokoju.
Napisał list do cesarza w sprawie zezwolenia na postawienie świątyni i był członkiem komisji, która dokonała wyboru placu pod jej budowę. Opracował statut nowej parafii ewangelickiej, który regulował wszystkie zasady życia parafialnego i obowiązywał w niezmienionej formie aż do czasów pruskich.
Za swe zasługi otrzymał nobilitację szlachecką, herb i tytuł ,,von Reigersfeld”. Jego mistyczna, refleksyjna poezja wywarła wpływ na twórczość m.in. Angelusa Silesiusa.
Zmarł w wyniku zatrucia arszenikiem, podczas inspekcji kopalń w Złotym Stoku, które nadzorował.
Na jego cześć ufundowano wyszywane epitafium w formie chorągwi Freude- und Trauerfahne (chorągiew radości i smutku), które zawisło we wnętrzu kościoła. Nie zachowało się, podobnie jak inne, liczne epitafia szlacheckie tego rodzaju eksponowane pod stropem.