Duże organy na pierwszej płycie

„Anioły wracają do gry. Muzyka Kościoła Pokoju w Świdnicy” – właśnie ukazała się pierwsza płyta, na której można usłyszeć, jak brzmią po dwuletnim remoncie duże organy. Stuletni instrument ze znakomitej świdnickiej firmy Schlag&Söhne przez wiele lat był nieczynny.

– To największe w regionie organy piszczałkowe o 62. głosach, instrument symfoniczny o wielkich możliwościach, które słychać na tej płycie – mówi Maciej Bator, kantor Kościoła Pokoju, który gra wspólnie z żoną Zuzanną Bator i uczniem Jakubem Monetą.

Wybór utworów jest autorską propozycją obojga organistów, a są to: dzieła Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händela, Dietricha Buxtehudego, Charles’a-Marie Widora, Feliksa Mendelssohna Bartholdy’ego i Maksa Regera.