Muzyka w liturgii

Nabożeństwa odprawione w Kościele Pokoju w dwie festiwalowe niedziele były wzbogacone o muzykę dobraną do tekstu kazania.

– Żadna krucjata prowadzona w przestrzeni chrześcijaństwa w jego wewnętrznych napięciach, jak i w konfrontacji z niechrześcijańskim światem nie ma biblijnego, to jest Bożego uzasadnienia. Do Piotra gotowego walczyć przy pomocy miecza Jezus powiedział: „Włóż miecz swój do pochwy; wszyscy bowiem, którzy miecza dobywają, od miecza giną.” Reformator ks. Marcin Luter zdecydowanie odrzucił ofertę rycerskiego stanu wsparcia orężem reformacji. Pan i jego słowo, które jest mieczem nie potrzebuje militarnego zaplecza – powiedział ks. bp Waldemar Pytel na zakończenie festiwalu, podczas nabożeństwa 6 sierpnia.

O oprawę muzyczną zadbał Maciej Bator, kantor i organista Kościoła Pokoju, wspólnie z Akademią Bachowską. W obie niedziele w kościele można było usłyszeć także zespół Cantus Cölln, Marcina Maseckiego i cały szereg znakomitych śpiewaków i muzyków.

Te muzyczne spotkania były także okazją, żeby przekonać się, jak brzmią duże organy poddane niedawno gruntownej rewitalizacji. – Nabożeństwa „muzyka w liturgii” cieszą się powodzeniem nie tylko wśród melomanów. Przychodzą na nie także świdniczanie ciekawi tego, jak wygląda ewangelickie nabożeństwo i jak ważną rolę pełni w nim muzyka – dodaje Bożena Pytel z Kościoła Pokoju.

Book your tickets

Translate »

Uprzejmie informujemy, że dnia 1.10.2017. – niedziela, Kościół Pokoju w Świdnicy będzie nieczynny dla zwiedzających że względu na organizację koncertu Zespołu Śląsk w ramach jubileuszu 500lat reformacji.
Za utrudnienia przepraszamy.


We kindly inform you that on Sunday the 1st of September 2017 the Church of Peace in Świdnica will be closed to visitors due to the jubilee concert of Zespół „Śląsk” (traditional polish folklore band from Silesia), as part of the 500th year celebration of the Reformation. We apologize for any inconvenience caused and invite all visitors to come to see the church in the days after the jubilee concert.