Urodziny Bacha na łączach

Jedną z naszych tradycji jest świętowanie urodzin Johanna Sebastiana Bacha poprzez koncert z jego muzyką organową. Jak co roku planowaliśmy zaprosić Państwa do Kościoła Pokoju, ale tym razem nie jest to możliwe ze względu na zakaz zgromadzeń związany z epidemią koronawirusa.

Nie oznacza to jednak, że rezygnujemy z obchodów. Tym razem zapraszamy na transmisję online. W programie m.in. fuga skrzypcowa BWV 539, Preludium i Fuga in C, BWV 531 oraz utwory skomponowane na podstawie luterańskich pieśni.

– Transmisja poprzez internet to z jednej strony oczywiste ograniczenie, ale z drugiej szansa. Zagram kilka utworów, a pomiędzy nimi będę mógł pokazać sekrety wielkich organów, wejść z kamerą do ich wnętrza i zademonstrować piszczałki, które są sercem tego fascynującego instrumentu – zapowiada dr Maciej Bator, organista i kantor Kościoła Pokoju, pomysłodawca koncertów.

Transmisja rozpocznie się o godz.17, we wtorek 31 marca, na naszej stronie. Bądźmy razem z Bachem na łączach!